Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir!

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta boyunca 28-30 bin dolar aralığında ‘arafta’ kaldı. Piyasa liderlinin belirsiz hareketleri altcoin piyasasında ayı formasyonu şekillendiriyor. Yeni teknik analizler, DOGE, MATIC ve PEPE gibi devlerin yıkıma uğrayacağını söylüyor.

“SUI, PEPE ve ARB, önümüzdeki hafta sert düşecek altcoin’ler”

3 altcoin’de haftanın öne çıkan performansları arasındaydı. Twitter’dan Altcoin Sherpa, önümüzdeki hafta Bitcoin’in yükselmesini, bu nedenle altcoin piyasasının baskı altında kalmasını bekliyor.

Özellikle Sui Network (SUI), hafta boyunca yükseldi ve yatırımcıların dikkatini çekiyor. Altcoin Sherpa, Fibonacci düzeltme seviyelerine dayanarak fiyatın 1,29-1,27 dolar bölgesine geri düşeceğini tahmine diyor. Ancak, Bitcoin düşerse SUI’nin daha da düşerek 1,24 dolara düşebileceği konusunda uyarıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Sui Network bu hafta mainnet’te geçiş yaptı ve borsa listeleriyle 4 haneli yükseldi.

Pepe (PEPE)

Sherpa daha sonra Pepe ve diğer meme coinlerin sert düşeceğini tahmin etti. Analist göre, PEPE varyantları şu anda revaçta, ancak hepsinin süresi dolacak ve kısa soluklu bir ralli olarak geride kalacak. Analist, önümüzdeki birkaç haftanın her zaman olduğu gibi korkunç bir kargaşa olacağına inanıyor. Pepe son haftalardaki rallinin ardından şu anda hafif eriyemeye başladı.

Arbitrum (ARB)

Son olarak, Altcoin Sherpa, Arbitrum’un fiyatında 1,15-1,20 dolar bölgesine olası bir düşüş öngördü. Bunun son meme coin rallisinin bir sonucu olarak daha düşük likiditenin neden olduğunu iddia ediyor.

ARB fiyatında düşüş bekleyen diğer analistlerin güncel tahminlerine bu yazıda yer verdik.

MATIC geri çekilmeye devam ederken ayılar güç kazanıyor

MATIC fiyatı, ayılar fiyatının kontrolünü ele geçirmeyi hedeflediğinden, bugün kazanımlarını biraz kaybediyor. Fiyat, kısa ve uzun vadede düşüş eğilimi ile 50 günlük ve 200 günlük SMA’nın altına düştü. Ayrıca, RSI’de nötr bölgede 40.24’te. Bununla birlikte, indikatörler aşağı doğru hareket ediyor ve ayılar galip gelirse 30’luk aşırı satış bölgesine inebilir.

MATIC, 0.9451 dolar destek seviyesinin yakınında işlem görüyor. Ayılar, 1.0064 dolar direnç seviyesinden fiyatı aşağı yönlendirdi. Teknik analizlere göre, altcoin piyasasının mevcut koşulları devam ederse, bir sonraki destek seviyesi olan 0,9231 dolara düşüş mümkün. Ancak, MATIC şu anda trader’ların piyasadaki tereddütlerini yansıtan yatay bir trendde. Boğalar tekrar yükselmeden önce muhtemelen 0,9451 dolar direncine düşecek.

Bu arada, bir ticaret firması olan Securitize, Polygon Blockchain’de yeni bir fon başlattı. Yatırımcılar bu fonları güvenli krediler toplamak ve platformdaki likiditeye erişmek için kullanabilirler. Ayrıca bu fon, Polygon ağında özel Hamilton Lane (Nasdaq: HLNE) ile işbirliği içindeydi. MATIC boğaları şimdi önemli haberlerle fiyat tekrar hareketlendirmeye çalışacak.

Graph (GRT) fiyatı daha fazla düşüşe hazır

Azcoinnews analistlerinden David, GRT fiyatının teknik açıdan %20 düşüşe işaret ettiğini söylüyor. Fiyatı Kasım 2022’de 0,52 dolar ile dip yaptıktan sonra yükselmeye başladı. Ancak, 0,17 dolar sert bir direnç olarak görev alıyor. Analist, 0,1 dolar değeni kırması durumunda, fiyatında %20’den fazla düşüş göstereceği konusunda uyarıyor. Teknik grafiğe göre:

Altcoin boğaları Dogecoin’den uzaklaşıyor

Dogecoin piyasası, 4 Mayıs’ta 0,077 dolara kadar önemli bir fiyat düşüşü gördü, ancak ertesi gün sonunda %5,19 arttı. Ayının baskısına rağmen Dogecoin boğaları, pozitif piyasa duyarlılığını yeniden kazanmak için mücadele ediyor. Fakat Pazar günü bir kez daha başarısız oldular.

6 Mayıs’ın Korku ve Açgözlülük Endeksi 27 (Korku) olduğu için Dogecoin piyasa hissiyatı düşüş eğilimi gösteriyor. Bu, DOGE’ye karşı nispeten düşük bir yatırımcı duyarlılığına işaret ediyor ve piyasanın korku veya belirsizlik yaşıyor olabileceğini gösteriyor. Bugün itibariyle yatırımcıların tekrar risk iştahı kazandığını belirtelim.

Özetle, Dogecoin’in durumu boğaların satın alma gücüne bağlı olacak. Fiyatı şu anda haftalık %4,5 değer kaybettiği 0.07706 dolar bölgesinde konumlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir